Pojemnik na mydło w płynie

Mydło w płynie to jeden z najczęściej wykorzystywanych produktów do mycia rąk, zarówno w łazienkach domowych, jak i w przestrzeni publicznej. Jego właściwości antybakteryjne, wydajność oraz wygoda użytkowania sprawiają, że produkt ten stopniowo zastępuje tradycyjne mydło w kostce. Aby jednak stosowanie tego produktu było bezpieczne oraz wydajne, warto zainwestować w wygodny pojemnik na mydło w płynie, który ułatwi jego dozowanie. Jakie akcesoria łazienkowe tego typu można znaleźć na rynku?

Pojemnik na mydło w płynie do domu

Wybór dozowników z pompką na mydło w płynie jest naprawdę duży, dzięki czemu każdy może dopasować pojemnik do wystroju swojej łazienki. W sprzedaży dostępne są dozowniki z wytrzymałego plastiku, ceramiki, szkła, metalu oraz stali nierdzewnej. Tak pokaźna oferta pozwala nam wybierać nie tylko pomiędzy aspektami wizualnymi, ale również ceną i wytrzymałością poszczególnych akcesoriów. Niewielki pojemnik na mydło w płynie z pompką doskonale sprawdza się w warunkach domowych, jednak jego zastosowanie w łazienkach o średnim lub dużym natężeniu ruchu może być uciążliwe. Do przestrzeni publicznych warto więc pomyśleć o bardziej zaawansowanych rozwiązaniach.

Tradycyjny pojemnik na mydło w płynie

Wśród dozowników na mydło w płynie niesłabnącą popularnością wciąż cieszy się model z przyciskiem, którego obsługa jest prosta i intuicyjna. Aby pobrać odpowiednią do umycia dłoni dawkę mydła, wystarczy nacisnąć przycisk. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne, jednak ma swoje wady, ponieważ obsługa urządzenia wymaga jego dotykania przez każdego użytkownika łazienki, co może zwiększać ryzyko przenoszenia krzyżowych zakażeń bakteryjnych. Fakt ten sprawia, że pojemnik na mydło w płynie z przyciskiem można spotkać coraz rzadziej w łazienkach przestrzeni publicznej.

Łokciowy pojemnik na mydło w płynie

To propozycja, którą można stosunkowo często spotkać w placówkach medycznych, takich jak przychodnie, szpitale lub gabinety ambulatoryjne. Rozwiązanie to cieszy się dużą popularnością w środowisku medycznym ze względu na swoje bezpieczeństwo. Dozowanie mydła w tym przypadku wykonuje się łokciem, naciskając specjalną dźwignię, będącą elementem budowy dozownika. W efekcie możliwe jest uniknięcie bezpośredniego kontaktu dłoni z pojemnikiem, a jak wiadomo, to właśnie one są głównym źródłem zarazków i szkodliwych patogenów przenoszonych przez człowieka. Dodatkowo rozwiązanie to doczekało się swojego nowocześniejszego i jeszcze bezpieczniejszego następcy.

Automatyczny pojemnik na mydło w płynie

Automatyczny pojemnik na mydło w płynie, dzięki wbudowanemu sensorowi ruchu z podczerwienią umożliwia bezdotykowe dozowanie mydła. Rozwiązanie to pozwala więc w pełni ograniczyć ryzyko przenoszenia krzyżowych zakażeń bakteryjnych. Pojemniki automatyczne zazwyczaj zasilane są energią elektryczną, jednak zdarzają się również urządzenia na tradycyjne baterie. Ich wygodne rozwiązania oraz elegancki wygląd sprawiają, że dozowniki są chętnie wykorzystywane w luksusowych miejscach oraz placówkach o podwyższonym standardzie higieny.