Nakładka na sedes

Nakładki podwyższające na sedes zostały zaprojektowane specjalne dla osób niepełnosprawnych i o ograniczonej zdolności ruchowej, którym siadanie na toalecie sprawia wiele kłopotu. Nieco i nakładka na sedes jest natomiast wykorzystywana przez rodziców podczas nauki załatwiania się dzieci na toalecie. Bez względu jednak na rodzaj nakładki sedesowe mają podobną budowę i są często wykorzystywane przez wielu użytkowników.

Nakładka na sedes dla osób niepełnosprawnych

Nakładka na sedes dla dorosłych to rozwiązanie dedykowane osobom starszym, niepełnosprawnym lub o ograniczonej sprawności ruchowej. Zazwyczaj bowiem okazuje się, że tradycyjne deski sedesowe umieszczone są zbyt nisko, co utrudnia osobom chorym siadanie. Rozwiązanie to jest szczególnie istotne w przypadku osób poruszających się na wózku inwalidzkim, dla których ze względu na wygodę deska sedesowa powinna znajdować się na tej samej wysokości, co siedzisko wózka. Wiele rozwiązań tego typu wyposażone jest również w specjalne podłokietniki i uchwyty, które ułatwiają przesiadanie się na toaletę oraz późniejsze z niej wstawanie. Nakładka na sedes podwyższająca dopasowana jest do standardowych rozmiarów toalet, dzięki czemu jest rozwiązaniem uniwersalnym, które w razie potrzeby można przewozić z miejsca na miejsce.

Nakładka na sedes dla małych dzieci

Innym rozwiązaniem są natomiast nakładki na sedes dla maluchów, które rozpoczęły swoją naukę samodzielnego załatwia potrzeb fizjologicznych. Rozwiązanie to stanowi świetną alternatywę dla nocnika, dzięki czemu dziecko docelowo uczy się korzystać z toalety. Nakładka na sedes dla dzieci dopasowana jest do mniejszych wymiarów, dzięki czemu dziecko może wygodnie usiąść na toalecie. W sprzedaży dostępne są zarówno nakładki podwyższające, jak i nakładki podobne do tradycyjnej deski sedesowej, które bez problemu można otworzyć, kiedy z toalety korzystają osoby dorosłe. Rozwiązanie to ze względu na swoją funkcjonalność jest najczęściej wybierane przez rodziców, którym zależy na zachęceniu dziecka do załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych w toalecie.