Automatyczny dozownik mydła

Mydło to niezbędne wyposażenie każdej łazienki, które pozwala pozbyć się niechcianych drobnoustrojów z powierzchni skóry rąk. Jest niezbędne nie tylko dla zachowania higieny, ale również zdrowia. Aby jednak w pełni spełniało swoją funkcję, warto zadbać o higieniczne dozowniki. Automatyczny dozownik mydła umożliwia bezdotykową aplikację, dzięki czemu stopniowo wypiera dozowniki na przycisk lub nablatowe pojemniki z pompką.

Automatyczny dozownik mydła – sposób działania

Bezdotykowe dozowniki do mydła to jeden z najlepszych sposobów na zachowanie wysokich standardów higieny. Sekretem ich działania jest wbudowany sensor wrażliwy na ruch, który uruchamia urządzenie, kiedy nasze dłonie znajdą się pod dozownikiem. Dzięki temu nie musimy wciskać żadnego przycisku, aby pobrać środek myjący. Automatyczny dozownik mydła stanowi również sprawdzony sposób na oszczędność, ponieważ każdorazowo dozuje dokładnie tyle mydła, ile potrzebujemy, aby umyć dłonie. Z drugiej jednak strony w przeciwieństwie do dozowników na przycisk wymaga zasilania energią elektryczną lub bateriami, co generuje dodatkowe koszty. Biorąc jednak pod uwagę znacznie ograniczone ryzyko przenoszenia krzyżowych zakażeń bakteryjnych w łazience, automatyczny dozownik mydła to jeden z najlepszych wyborów dla naszej łazienki.

Automatyczny dozownik mydła – zastosowanie

Bezdotykowe dozowniki na mydło w płynie, w pianie lub w sprayu to doskonałe rozwiązanie do miejsc o podniesionych wymogach sanitarnych. Propozycja ta doskonale sprawdza się więc w placówkach medycznych oraz prywatnych gabinetach lekarskich, zabiegowych, stomatologicznych, kosmetycznych lub masażu. Rozwiązanie to należy jednak również do jednych z najnowocześniejszych sprzętów łazienkowych, dlatego jest chętnie wybierane do eleganckich miejsc o podwyższonym standardzie obsługi gości. Automatyczny dozownik mydła można więc spotkać w luksusowych hotelach, eleganckich restauracjach i klubach, w strefach VIP oraz w nowoczesnych biurowcach.